Kyslík O2

Definice:

Kyslík je plyn, jenž je nedílnou součástí zemské atmosféry, kde tvoří 21% část a je více než potřebný k životu. Je označován jako nejhojnější prvek na zemi, tvoří 85 % pozemských oceánů a 46 % pevné zemské kůry jako složka většiny hornin a minerálů. Kromě vzácných plynů reaguje se všemi prvky. Kyslík sám o sobě není hořlavý, přesto hoření značně podporuje a zároveň umožňuje všem hořlavým materiálům na vzduchu intenzivněji hořet. Díky těmto vlastnostem, které podporují spalování, nachází kyslík hojné uplatnění v průmyslovém odvětví. 

Použití:

Používá se při sváření, například za pomoci kyslíkovodíkového plamene, při letování, sváření platiny či v lékařství, kde slouží jako náplň do dýchacích přístrojů. Dále je využíván v potravinářském průmyslu, v chemickém průmyslu, ale i při výrobě skla, energetice, v ropném průmyslu, papírenském průmyslu a dalších.

Velikost tlakových láhví:

Název produktu 

Objem láhve (l)

Tlak (MPa)

Množství plynu (kg.m3)

Kyslík 2.5 tech. (10/200)

10

20

2,2

Kyslík 2.5 tech. (14/200)

14

20

3,0

Kyslík 2.5 tech. (20/200)

20

20

4,3

Kyslík2.5 tech. (50/200)

50

20

10,8

 

JAK OBJEDNAT?

triomil, rozvoz plynu,technické plyny,Siad, Stačí zavolat n

a uvedené kontakty a my Vám plyn v domluvený termín přivezeme.

Kyslík a jeho směsi dodáváme v celých jižních Čechách ve městech: České Budějovice, Český Krumlov, Vyšší Brod, Jindřichův Hradec, Písek, Blatná, Netolice, Vodňany, Prachatice, Strakonice a v Táboře. Dle dohody jsou možné i jiné lokality.

 

Objednejte přes formulař