Dusík N2

Definice:

Dusík je dvojatomový, bezbarvý a nehořlavý plyn, jenž je ze 78% obsažen v zemské atmosféře a je tedy její hlavní složkou. Je velmi málo rozpustný ve vodě i ve všech ostatních kapalinách a velice špatně vodí teplo i elektřinu. Ve vysokých teplotách a při vyšším tlaku reaguje s některými reaktivními kovy, jako je například lithium či hořčík a rovněž s některými plynnými prvky, jako je vodík nebo kyslík

.

Použití:

Využívá se především k výrobě amoniaku, kyseliny dusičné, dusíkatých hnojiv či k plnění žárovek. Dusík je dále využíván v chemickém průmyslu jako inertní plyn pro nádoby a chemikálie, kterou jsou citlivé na kyslík, v potravinářském průmyslu pro prodloužení skladovatelnosti balených potravin, v ropném průmyslu ke zlepšení regenerace a udržení tlaku v ropných a plynových ložiskách, ale i při výrobě kovů, kovovýrobě i výrobě skla.

Velikost tlakových láhví:

Název produktu 

Objem láhve (l)

Tlak (MPa)

Množství plynu (kg.m3)

Dusík 4.0 tech.(20/200)

20

20

3,8

Dusík 4.0 tech. (50/200)

50

20

9,6

JAK OBJEDNAT?

triomil, rozvoz plynu,technické plyny,Siad,

Stačí zavolat na uvedené kontakty a my Vám plyn v domluvený termín přivezeme.

Dusík a jeho směsi dodáváme v celých jižních Čechách ve městech: České Budějovice, Český Krumlov, Vyšší Brod, Jindřichův Hradec, Písek, Blatná, Netolice, Vodňany, Prachatice, Strakonice a v Táboře. Dle dohody jsou možné i jiné lokality.

Objednejte přes formulař